Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Hotely jsou před hokejovým šampionátem obsazeny z 59 procent

Investice 12.04.2015 | 10:49 0 Komentářů

Průměrná cena za dvojlůžkový pokoj a noc v pražských ubytovacích zařízeních je v době konání šampionátu o 20 procent vyšší než je průměr zbylých květnových dní.

Hotely jsou před hokejovým šampionátem obsazeny z 59 procent

Praha – Pražské hotely jsou na dobu konání mistrovství světa v hokeji zatím obsazeny z 59 procent. Vyplývá to z údajů vyhledávače ubytování Trivago.cz.

Průměrná cena za dvojlůžkový pokoj a noc v pražských ubytovacích zařízeních je v době konání šampionátu o 20 procent vyšší než je průměr zbylých květnových dní. Hokejový šampionát potrvá v ČR od 1. do 17. května.

Podle marketingové manažerky Top Hotel Group Martiny Tůmové je obsazenost v porovnání s průměrem pro dané období znatelně vyšší. „Ceny se pohybují zhruba o 15 procent výše s ohledem na vytíženost termínu,“ dodala.

Pražské hotely Clarion, které jsou oficiálními partnery Českého svazu ledního hokeje, jsou velmi vytížené. Například plně obsazený je vysočanský Clarion Congress Hotel, který ubytovává téměř všechny hokejové a realizační týmy pražské skupiny.

„Bydlet u nás budou týmy Kanady, Švédska, Švýcarska, Rakouska, Lotyšska, Německa a Francie,“ uvedla mluvčí hotelové sítě CPI Hotels Dana Belušová. Čeští hokejoví reprezentanti budou bydlet v hotelu Selský Dvůr v Praze Hostivaři. „Ostatní pražské hotely včetně pětihvězdičkového Buddha-Bar Hotelu Prague mají plno zejména před finálovým víkendem,“ dodala Belušová.

„V současné době máme obsazenost v první polovině května více jak 80 procent a doprodáváme tedy poslední necelou pětinu pokojů,“ uvedl ředitel The Mark Luxury Hotelu Prague Jaroslav Svoboda. 

Podle údajů Trivago.cz se v době mistrovství zájem o ubytování v Praze dvojnásobně zvýšil u Němců, Rakušanů a Poláků. „Zájem Švédů se v průměru zvedl o 22 procent. Mezi národnosti se zvýšeným zájmem o návštěvu Prahy v tomto období se dále řadí i Rusové a Finové,“ uvedla mluvčí Trivago.cz Pavlína Pašková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.