Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Hospodářský růst nemůže trvat věčně, recese v USA přijde v roce 2020

Investice 11.05.2018 | 15:59 0 Komentářů

Průzkum listu The Wall Street Journal ukázal, že většina ekonomů předpokládá, že příští hospodářská recese ve Spojených státech přijde v roce 2020. Hospodářská expanze, která začala v polovině roku 2009, je již druhou nejdelší v historii USA.

Z průzkumu vyplynulo, že přibližně 59 procent ekonomů je přesvědčeno, že hospodářská expanze s velkou pravděpodobností skončí v roce 2020. 22 procent ekonomů předvídá konec expanze na rok 2021. Jen malá část ekonomů očekává, že by hospodářská recese mohla přijít již v příštím roce.

„Současná hospodářská expanze začíná být z historického hlediska příliš dlouhá,“ uvedl hlavní ekonom společnosti Bank of the West Scott Anderson, který patří k ekonomům předvídajícím recesi v roce 2020.

Recese nastávají kvůli neočekávaným šokům,“ uvedl ekonom Daniel Bachman ze společnosti Deloitte, který odmítl odhadnout termín i příčinu příští hospodářské recese ve Spojených státech.

Prognózy ekonomů ukazují, že bezprostřední recese nehrozí, přesto hospodářský růst nemůže trvat věčně. Nejpravděpodobnější variantou je, že pokles americké ekonomiky přijde v době kampaně před prezidentskými volbami v roce 2020. „Ve hře je každý rok od roku 2019,“ uvedl hlavní ekonom společnosti Wrightson ICAP Lou Crandall.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.