CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

23. 01. 2008

0 komentářů

Hořká vzpomínka na dovolenou

 


 

Organizované podvody s cestovním pojištění jsou často rafinované a dají se odhalit pouze systematickou prací, sledováním škodního průběhu a statistik, říká Herman.

Na názorném příkladu jednoho organizovaného podvodu, který AXA nedávno pomohla odhalit, to ukazuje Marián Hanes, manažer operačního oddělení AXA Assistance.

Z vyhodnocení statistických údajů zjistila, že v jednom řeckém letovisku se vyskytl obrovský nárůst pojistných událostí. Většina Čechů, kteří zde trávili dovolenou, šlápla na mořského ježka nebo měla těžký úpal.

Pozoruhodné na tom bylo, že lékaři vždy účtovali maximální možnou částku, která se k dané pojistné události vztahovala.

Tak například turisté šlapali na ježky nebo měli úpal zásadně v sobotu, kdy si může lékař účtovat vyšší taxu.

REKLAMA

Stav pacientů byl tak vážný, že je lékař musel přijet ošetřit do hotelu, za což si také dal zaplatit. Většina případů si vyžádala ještě kontrolu zdravotního stavu po jednom či dvou dnech.

Někdy lékař ošetřil hned i ostatní příslušníky rodiny pojištěného, pokud se na ně pojištění léčebných výloh také vztahovalo.

Pozoruhodné bylo i to, že hlášení od lékařů přicházelo vždy až v době, kdy už byli turisté spolehlivě doma, takže nikdo nemohl prověřit jejich skutečný zdravotní stav na místě.

Celý článek najdete zde.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.