Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Je tu nová éra sporťáků. Rychlost se neplatí zplodinami

Investice 16.06.2010 | 00:01 0 Komentářů

Můžete buď sbírat ekolístečky nebo si zařádit na okreskách

Nedá se říci, že by lidé ve vedení Hondy nebyli odvážní. Před pár lety odsouhlasili sériovou výrobu tak trochu kosmické Hondy Civic a nyní zase posvětili myšlenku ekologického sporťáku.
Honda CR-Z, která má navazovat na odkaz skvěle jezdící Hondy CR-X, má totiž v prospektu s technickými údaji v kolonce spotřeba uvedenou hodnotu rovných pět litrů. Emise CO2, které vůz během kilometrové jízdy vyprodukuje, pak jsou na velmi přijatelných 117ti gramech. To je samozřejmě na míle vzdáleno od spotřeby a emisí  jiných sportovních vozů.
Je však třeba mít na paměti, že CR-Z je malé auto postavené na základě Hondy Jazz a také má pod kapotou spalovací motor o zdvihovém objemu válců pouhých 1500 cm3. Ten má sám o sobě výkon 114 koní. Jenže mu v určitých jízdních situacích může pomáhat malý elektromotor s výkonem 14 koní. Ten navíc posiluje i točivý moment na výslednou hodnotu 174 Nm.
Umí jet 200 km/hod
Díky tomu pak auto dokáže dosáhnout maximální rychlosti přesně 200 kilometrů v hodině a sprint z nuly na stovky trvá 9,9 sekundy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.