Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Home Credit letos půjčil již více než 2 miliardy Kč

Banky Luboš Svačina 22.04.2008 | 11:57 2 Komentářů

Úvěrová společnost Home Credit za letošní první tři měsíce půjčila svým klientům 2,4 miliardy Kč. Oproti minulému roku se jedná o 40% nárůst.

Nejvíce se na prodeji úvěrových obchodů společnosti Home Credit podílely spotřebitelské úvěry a kreditní karty. Průměrná částka úvěru meziročně vzrostla o více než 13 000 Kč na současných více než 40 000 Kč.

"Nejvýraznější nárůst 120 % jsme zaznamenali u půjček hotovostních, podstatně se zvýšil také objem finančních prostředků vyčerpaných přes kreditní karty, a to o 75 %,“ uvádí Erich Čomor, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Home Credit.

Home Creditu se dařilo také v klasickém splátkovém prodeji, kde dosáhl meziročního růstu objemu úvěrů o 10 %. Nejvíce si lidé na splátky nakupovali tzv. černou techniku a bílé zboží. O 30 % vzrost objem úvěrů na nákup nábytku. Za první kvartál však Home Credit prodal na splátky také 600 bazénů, což je o 50 % víc než vloni. Zájem je i o financování chirurgických zákroků.

Zdroj: Tisková zpráva Home Credit

2 komentáře: “Home Credit letos půjčil již více než 2 miliardy Kč”

  1. tim napsal:

    Jsou to jenom svině co okrádají lidi, jak je vidět tak se češi nepoučí – většinou až když bude už pozdě…

    • nezúčastněný napsal:

      Ale copak? Pročpak tak silné výrazy? Nutí snad Home Credit někoho, aby si od něj půjčil? Každý člověk je za sebe zodpovědný a může se svobodně rozhodnout. A jestli ne, měl by být zbaven svéprávnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.