Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

HN: Babiš investoval do slovenských farmaceutických firem

Investice 22.05.2014 | 06:05 0 Komentářů

Investiční fond soukromého kapitálu Andreje Babiše – Hartenberg Holding koupil podíly ve slovenských farmaceutických firmách Imunoglukan a Pleuran.

HN: Babiš investoval do slovenských farmaceutických firem

Praha – Investiční fond soukromého kapitálu Andreje Babiše Hartenberg Holding koupil podíly ve slovenských farmaceutických firmách Imunoglukan a Pleuran.

Hodnota transakce se pohybuje v řádu nízkých stovek milionů korun, přesná čísla kupující ani prodávající nezveřejnili. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN).

Bratislavský Imunoglukan, který vyrábí látky na podporu imunity, a s ním propojená firma Pleuran působí celkem v šestnácti evropských zemích, přičemž v České republice a na Slovensku je na trhu výživových doplňků zaměřených na imunitu jedničkou.

Imunoglukan, ve kterém Hartenberg Holding koupil podíl 70 procent, je přitom poměrně malou firmou s ročním obratem kolem pěti milionů eur a provozním ziskem 1,5 milionu eur (40 milionů korun) a i s firmou Pleuran zaměstnává asi 50 lidí, dodaly HN.

Ministr financí a majitel koncernu Agrofert Babiš založil fond Hartenberg loni s bývalým investičním ředitelem skupiny Penta Jozefem Janovem, který zároveň spolu se šéfem akvizic Agrofertu Liborem Němečkem fond řídí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.