Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Hlídal modernizaci D1, teď bude Jan Kroupa novým šéfem ŘSD

Investice 08.12.2014 | 15:35 0 Komentářů

V čele nahradí bývalou šéfku komunikace společnosti Agrofert Soňu Křítkovou, která ŘSD dočasně vedla po červencové rezignaci Jana Kubiše.

Hlídal modernizaci D1, teď bude Jan Kroupa novým šéfem ŘSD

Praha – Novým generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jmenuje ministr dopravy Dan Ťok bývalého šéfa pražské správy organizace Jana Kroupu.

Ministr ho v pondělí představil zaměstnancům ŘSD. Kroupa nahradí bývalou šéfku komunikace společnosti Agrofert Soňu Křítkovou, která ŘSD dočasně vedla po červencové rezignaci Jana Kubiše. Kubiš byl v dubnu dosazený ministrem Antonínem Prachařem. Stál za letošními rozsáhlými změnami managementu organizace, sám ale o měsíc později rezignoval. Od začátku letošního roku se v čele ŘSD vystřídali už čtyři šéfové.

Kroupa na ŘSD nastoupil během studia v roce 2004, na starost měl přípravu a realizaci staveb Závodu Praha, včetně modernizace dálnice D1. Ředitelem Závodu Praha byl jmenován po odchodu Jiřího Mayera, pražský závod ŘSD vedl až do svého odvolání letos v červnu.

V čele Závodu Praha na ŘSD působil Kroupa do letošního června, kdy jej odvolal tehdejší generální ředitel Kubiš. Důvody Kubiš neuvedl, řekl ale, že od nového ředitele očekává mimo jiné „razantnější postup řešení situace modernizace dálnice D1 nebo vyřešení sesuvu na dálnici D8 včetně dokončení této stavby.“

Kroupa chce nejprve sestavit funkční tým, a to přednostně ze stávajících zaměstnanců ŘSD. „Myslím, že na ŘSD zůstalo stále dost odborníků. Chci navázat na dosavadní činnost ŘSD,“ uvedl. Zatím nehodlá povolávat experty, kteří z organizace odešli.

Státní organizace Ředitelství silnic a dálnic ročně investuje do výstavby a oprav komunikací desítky miliard korun. ŘSD letos opravilo rekordních 90 kilometrů dálnic. To je o deset kilometrů více, než kolik činí optimální rozsah oprav pro udržení stálé kvality komunikací. Celkem tuzemská dálniční síť měří 1630 kilometrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.