Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Hledáme další pasti na řidiče. Hlavně nebezpečná místa

Investice 02.06.2010 | 00:06 0 Komentářů

Přesné statistiky nehod zaviněných chybou na komunikaci se nevedou

Praha – Před měsícem jsme hledali pasti na řidiče, které hrozí na silnicích v Česku jsou plné  i v době, kdy zrovna nehrozí námraza nebo sníh. Zjištění redaktora Aktuálně.cz, který zkušebně otestoval několik klíčových tras v hlavním městě Praze, potvrdily i čtenářské ohlasy, které zatím do redakce přišly. V průměru na každém kilometru lze najít alespoň jedno místo, které je pro méně zkušené řidiče nebezpečné.
Chystáme se ale projet v doprovodu zkušeného odborníka na bezpečnost silničního provozu i některé silnice, které patří ve statistikách smrtelných nehod k nejhorším  
V Praze jsou to obvykle jen drobnosti
Mezi nejčastější problémy, s nimiž se na silnicích v Praze lze setkat, jsou například značky zakryté stromy či vysokými keři. Naštěstí  v tomto případě obvykle nejde o něco, co by mohlo způsobit nehodu, ale připravit vás o peníze ano. V ulici Jana Želivského není vidět značka upozorňující na měření rychlosti. V ulici Komunardů můžete dostat pokutu za špatné parkování v úseku se zákazem zastavení. Značku jste mohli vidět jen stěží, protože zejména řidičům vyšších vozů ji zcela zakrývají reklamní tabulky, na což policisté nejspíš nebudou hledět.
Čtenář Martin Binar vyfotografoval v polovině května v Praze v době stavební uzávěry dočasnou značku přikazující autům jet objížďkou do slepé ulice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.