Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Hledá se Absurdita roku. Pište, co vám komplikuje život

Investice 21.04.2010 | 14:46 0 Komentářů

Některé kritizované překážky z předchozích let už zmizely, plno dalších zůstává

Praha – Čtvrtý ročník ankety Absurdita roku dnes slavnostně odstartoval náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa. Podnikatelé tak mohou znovu upozornit na překážky, které jim podle nich zbytečně komplikují byznys.
Anketa Absurdita roku probíhá v rámci soutěží Firma roku a Živnostník roku. Kandidáty na letošní krále byrokracie můžete navrhovat prostřednictvím této internetové stránky.
Na možné kandidáty průběžně upozorňuje také online deník Aktuálně.cz. Jde například o novou povinnost platit daně dřív, než skončí zákonný termín pro podání daňového přiznání (podrobněji v tomto článku). Jako byrokratický se ukazuje také seznam údajů, které musí mít každá firma na svém webu, ačkoliv tuto povinnost prakticky nikdo nekontroluje (na málo známou povinnost jsme upozornili zde).
Předchozí absurdity většinou zmizely
V prvním ročníku ankety „vyhrála“ povinnost podnikatele nahlásit tři dny dopředu živnostenskému úřadu v místě, kde má umístěnou trvalou provozovnu, záměr otevřít si na výstavě prezentační stánek nebo jet se svým zbožím na pouť. Díky novele živnostenského zákona už tato povinnost neexistuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.