Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Historická Porsche, Jaguary, Ferrari. Jsou teď v Brně

Investice 06.06.2010 | 00:01 0 Komentářů

V pavilonu A brněnského výstaviště si návštěvník může prohlédnout i to, jak vypadá auto v nálezovém stavu a jak po renovaci

Menší účast světových automobilek na letošním brněnském veletrhu Autote&Autosalon vynahrazují návštěvníkům historické skvosty, které jsou v těchto dnech zaparkovány v pavilonu A. Tam jsou v rámci výstavy Classic Show Brno 2010 k vidění vozy z 50.- 70. let, označovatné jako takzvané youngtimery.
Zblízka si lidé mohou prohlédnout vozy, jejichž hodnota je někdy až deset milionů korun. Například je tu Rolls-Royce Silver Cloud II z roku 1960, Jaguar XK 120 z roku 1954, Porsche 911 z roku 1970 či tuzemská Škoda 450 z roku 1958. Nechybí ani několik kousků Ferrari. Mnoho zde vystavených vozů má za sebou úspěšnou závodní kariéru.
Jan Křemeček ze spolupořádající společnosti Atelier Kupka proagenturu ČTK uvedl, že zájem lidí o tyto vozy neustále roste.
Některé z vozů je možno hned na místě koupit
Protože se jedná o veletrh, na kterém se představují například i firmy, které se zabývají renovací, můžeme tu vidět i některé vozy v takzvaném nálezovém stavu a ukázky různých postupů při renovaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.