Sobota 11. července. Svátek má Olga.

Hedgeové fondy hledají partnera k sázkám proti úvěrům na ojetiny

Banky 22.02.2016 | 09:47 0 Komentářů

Skupina hedgeových fondů chce vydělat na dluhopisech zajištěných nekvalitními americkými úvěry na ojeté automobily. Musí ale najít banku, která je bude podporovat. Špatné zkušenosti velkých bank z roku 2007, kdy zkolaboval americký realitní trh, fondům příliš nenahrávají.

„Banky do takového rizika dnes nejdou,“ uvedl Mike Edman, bývalého manažera banky Morgan Stanley. Trh cenných papírů zajištěných ojetými auty vykazuje v současné době stejné příznaky jako hypotéky před finanční krizí. Objemy úvěrů rostou, úvěrové podmínky umožňují získání úvěru i nebonitním klientům bez práce a delikvence narůstají. Velké  banky jako Bank of America či Morgan Stanley sice tvrdí, že tomuto trhu nic nehrozí, ale pomoci fondům uzavřít tuto transakci nechtějí, obávají se poškození své reputace.

Citigroup zaznamenala zvýšený zájem o sázky proti úvěrům na auta. „Nechápu to. Na tom trhu nevidím žádný dým, natož požár,“ napsala Mary Kaneová, analytička zajištěných dluhopisů v Citigroup, a dodala: „Zdá se, že příliš lidí vidělo film Sázka na nejistotu a myslí si, že strategie filmových hrdinů se dá nyní uplatnit proti automobilovým úvěrům.“

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.