Středa 29. září. Svátek má Michal.

Harmonogram vánočních nákupů: Nejprve dárky pro děti

Investice 12.10.2011 | 10:01 0 Komentářů

Možná bude pod stromečkem letos více ponožek. Bude prý zájem o praktičtější dárky

Praha – Mnozí z nás neví, kdy a jak začít nakupovat dárky na Vánoce. Obchodníci však mají zvyky Čechů prozkoumané. Období vánočních nákupů podle průzkumů agentury Incoma GfK začíná na konci října.
„V průběhu října se nakupují první vánoční dárky v podobě hraček pro děti,“ uvádí závěry průzkumu. Obchodní řetězec Tesco si pak udělal i vlastní průzkum, ze kterého vyplývá, o co bude letos největší zájem: „Předpokládáme největší zájem o panenky Barbie, Lego, Little Pet Shop či Play – Doh. Oblíbené jsou i dřevěné, výtvarné a naučné hračky rozvíjející dovednosti, společenské hry a puzzle,“ sdělil Miroslav Černý z oddělení průzkumu zákazníků.
Od počátku listopadu Češi postupně pořizují zejména elektroniku, oděvy, obuv, vybavení na zimní sporty, vanoční dekorace a drobnější dárky – kosmetiku nebo delikatesy.
Dárky spíše praktičtější
„Předpokládáme, že zákazníci letos dají přednost dražším, značkovým i praktickým dárkům jak pro děti, tak pro dospělé. Trend posledních let ukazuje, že Češi často volí pro každého člena rodiny pod stromeček jeden větší, často značkový, dárek a ten doplní několika drobnostmi. Podle dosavadních průzkumů se mění zejména trend dárků pro děti, které si přejí značkové a sofistikovanější hračky,“ říká Miroslav Černý z oddělení průzkumu zákazníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.