CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

11. 06. 2018

0 komentářů

Hackeři ukradli jihokorejské burze kryptoměn zhruba třetinu mincí

 

Hackeři zaútočili o víkendu na jihokorejskou burzu kryptoměn Coinrail. Ukradli zhruba třetinu tokenů obchodovaných na jejím trhu. Agentura AP uvedla, že by se mohlo jednat o největší krádež kryptoměn v Jižní Koreji. Cena bitcoinu reagovala poklesem na nejnižší hodnotu za dva měsíce. 

Jihokorejská burza přesnou částku ukradených mincí neuvedla. Podle agentury Yonhap s odvoláním na nejmenované zdroje šlo o krádež kryptoměn v hodnotě 40 miliard wonů (811,8 milionu korun). Burza oznámila, že pozastavila obchodování a spolupracuje s policií.

Cena bitcoinu se v reakci na víkendovou krádež podle společnosti Coindesk propadla z pátečních více než 7,5 tisíce dolarů na 6 780 dolarů (148 tisíc korun).

Coinrail je podle objemu obchodování sedmá největší burza v Jižní Koreji. Činnost zahájila teprve v září.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Tomas Rosa, kryptoanalytik Raiffeisenbank

Tomáš Rosa: V bance držíme krok s hackery

Jednu z důležitých funkcí k ochraně bankovních produktů drží kryptografie. Čím se zabývá a jakou roli v bankovním světě má? Odpovídá Tomáš Rosa, kryptolog Raiffeisenbank.

Text: Petr Zámečník

04. 10. 2018

Banky vs hackeři: hlavní slovo má klient

Od začátku týdne jsou cílem hackerských skupin české weby. Včera přišly na řadu banky, a i když nešlo o prakticky nic nebezpečného, klientům tento „útok“ alespoň mohl připomenout, že využívání internetu v bankovních službách nemusí být vždy bez problémů. V horším případě pak hrozí i ztráta peněz. O něčem podobném se v Evropě v minulém roce přesvědčilo několik tisícovek lidí.

Text: Daniel Kuchta

06. 03. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.