Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Hacker shodil stránky hongkongské burzy

Investice 11.08.2011 | 13:31 0 Komentářů

Hackerské útoky jsou běžné i v Asii. Čínská vláda oznámila, že za poslední rok jich bylo na čínských počítačích 500 000. Většina z nich vedla ze zahraničí

Hackerský útok shodil webovou stránku patřící hongkongské burze (HKEx). Jde o třetí největší finanční trh na světě a zároveň bránu do pevninské Číny. Za posledních deset let přinesl pouze firmám z Číny přes 220 miliard dolarů.

Šlo o kyberútok na druhou největší finanční instituci tento rok. V únoru přiznala existenci malwaru v jednom ze svého portálu americká burza NASDAQ. K žádnému ovlivnění obchodu však podle jejich prohlášení tehdy nedošlo. Ve stejném týdnu, jako došlo k útoku v Hong Kongu, shodili hackeři také stránku burzy v Zimbabwe.
Hacker se pokusil ovlivnit obchody
Stránka hongkongské burzy spadla v okamžiku, kdy se neznámý hacker pokusil ovlivnit obchod se sedmi společnostmi. Burza s nimi pak na čas pozastavila obchodování. Mezi nimi byla i akcie významné finanční společnosti HSBC a loďařské společnosti Cathay Pacifik. Samotný chod burzy se však nezastavil a o den později se obnovila i činnost stránky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.