Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Google připravuje chytré hodinky na základě systému Android

Investice 18.03.2014 | 20:38 0 Komentářů

Projekt hodinek zvaný Android Wear by měl výrazně rozšířit záběr společnosti na trhu nositelných přístrojů.

Google připravuje chytré hodinky na základě systému Android

San Francisco – Internetový gigant Google přijde během letošního roku na trh s chytrými náramkovými hodinkami založenými na jeho operačním systému Android. Bude na nich spolupracovat s jihokorejskými výrobci elektroniky Samsung a LG, americkým producentem čipů Intel a návrhářskou firmou Fossil Group, sdělil v úterý Google. Své hodinky, které jsou rozšířením chytrého telefonu, představil již Samsung, chystá je Apple a podle analytiků by měly letos zažít mohutný rozmach prodeje.

Projekt hodinek zvaný Android Wear by měl výrazně rozšířit záběr společnosti na trhu nositelných přístrojů, uvedla agentura Reuters. Na tomto poli již Google vyvíjí zařízení připojené na brýle zvané Google Glass. Počítačová zařízení, která se nosí na těle, jsou považována za možný zdroj nového růstu pro výrobce jako Apple a Samsung, jejichž chytré telefony již ztrácejí schopnost ohromit zákazníky.

„Zatím jsme se jen dotkli toho, co je s mobilní technologií možné,“ uvedl Google na svém oficiálním blogu. „Proto s takovým vzrušením přistupujeme k nositelným přístrojům – jsou schopny chápat kontext okolního světa a zachází se s nimi jednoduše a efektivně, pouhým pohledem nebo slovem.“

Operační systém Android od Googlu používají tři ze čtyř chytrých mobilních telefonů, které se nyní ve světě prodávají.

Podle loňské prognózy firmy Canalys by měl letos celosvětový prodej chytrých náramkových hodinek stoupnout na více než pět milionů z loňského zhruba milionu. Výzkumná firma Juniper Research očekává, že do roku 2018 se prodej chytrých hodinek vyšplhá na 36 milionů ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.