Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Google překonal odhad, jak v zisku tak v třžbách

Investice 26.07.2019 | 13:45 0 Komentářů

Společnost Alphabet, vlastník webového prohlížeče Google, se druhém čtvrtletí meziročně zaznamenala zvýšení čistého zisku na 9,95 miliardy dolarů, což je cirka 228 miliard korun, z 3,2 miliardy. Společnost tuto skutečnost oznámila včera po uzavření obchodování na burze. Těžila více z inzerce ve vyhledávači a hlavně i z toho, že ji lidé více využívali ke sdílení videí z Youtube. Minulý rok firma ve stejném období čelila pětimiliardové pokutě od evropských úřadů.

Odhady ohledně tržeb a zisku společnost Alphabet překročila o několik procent. Tržby společnosti stouply o 19,3 procenta na 38,94 miliardy dolarů, přičemž v anketě společnosti Refinitiv byl očekávaný růst tržeb o 16,82. Akcie si taktéž přilepšily, jejich zisk je 14,21 dolarů za akcii, předpokládaný zisk byl jen 11,32 dolaru na kus.

Firma v minulosti čelila problémům s regulačními orgány, dostala pár pokut, ale to se na zisku zatím ještě neprojevilo. Zvýšený zisk může být důsledkem spousty novinek, které společnost Alphabet ve druhém kvartálu zavedla.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.