Středa 28. října. Je Státní Svátek

Google mezi mlýnskými kameny

Investice 29.06.2011 | 09:47 0 Komentářů

Google opět zkouší být sociální, zavádí novou službu. Hrozí mu však vyšetřování antimonopolního úřadu

Google má v USA problémy. Tohoto giganta v oblasti vyhledávacích služeb totiž začaly vyšetřovat americké antimonopolní úřady. Reuters na to reagoval poznámkou: „Lary Page by měl zavolat Billu Gatesovi“.

Podobné vyšetřování před lety doslova přistřihlo křídla Microsoftu,  nezpochybnitelné jedničky v oblasti informačních technologií minulé dekády. „Bill Gates měl pocit, že ho trestají za to, že je úspěšný a nikdy se z té situace nevzpamatoval,“ charakterizoval situaci Microsoftu – po dvou desetiletích bojů s Federální obchodní komisí – profesor MIT Sloan School of Management Michael Cusumano. Byl jedním z autorů zprávy, která vedla až k výslednému rozsudku z roku 2002. „Na Microsoftu se výsledek vyšetřování negativně projevil. Už nejsou tak agresivní. Ztratili svou břitkost,“ dodal Cusumano.
Vlády versus korporace
Fakt že podobný osud možná čeká i Google znervózňuje majitele jeho akcií. Ti jsou už tak dost nervózní z konkurence například ze strany Facebooku, ale i jiných sociálních médií, která už ohlásila vstup na burzu, nebo se na něj, tak jako Facebook, chystají. Investoři mají obavu, že Google bude vystupovat proti vládě příliš nekompromisně, podobně jako jednoznačně odmítl cenzuru svého vyhledávání od čínské vlády.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.