Pondělí 13. července. Svátek má Markéta.

Google je nejhodnotnější firmou roku, Apple ho dotahuje

Investice 29.05.2018 | 16:35 0 Komentářů

Nejhodnotnější značkou na světě letos zůstává Google. Druhé místo obsadila firma Apple, i když rozdíl mezi oběma se za poslední rok výrazně zmenšil. Na třetí místo se vyšplhal Amazon, který předstihl softwarovou společnost Microsoft. Údaje vyplývají z žebříčku BrandZTop 100, který sestavuje reklamní agentura WPP a poradenská firma MilwardBrown.

Oproti loňského roku Google zvýšil hodnotu své značky o 23 procent na 302,1 miliardy dolarů (6,8 bilionu Kč), Apple dokonce o 29 procent na 300,6 miliardy a poslední medailista Amazon se za rok zhodnotil až o 49 procent na 208 miliard dolarů.

V první desítce nejvíce rostoucích oborů jsou i automobilky, které s nástupem elektrického pohonu a autonomní mobility těží z těsné spolupráce s technologickými firmami. V této oblasti zůstává nejhodnotnější automobilovou značkou vedoucí světový propagátor hybridních pohonů Toyota s hodnotou 30 miliard dolarů.

Letos jsme zaznamenali vůbec největší růst hodnoty značek způsobený růstem ve všech kategoriích. Jak noví, tak i stávající hráči sklízejí odměnu za statečnost a přijetí dlouhodobé strategie budování značky,“ uvedl David Roth z WPP.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.