Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Google dostal další pokutu od Evropské komise

Investice 20.03.2019 | 16:56 0 Komentářů

Evropská komise udělila americké internetové společnosti Google již třetí pokutu za zneužívání dominantního postavení na trhu. Za omezování konkurentů na trhu s internetovou reklamou tentokrát Google zaplatí 1,49 miliardy eur (38,2 miliardy korun).

„Dnešní rozhodnutí je o tom, jak Google zneužíval dominantního postavení, aby zabránil internetovým stránkám používat jiné zprostředkovatele než platformu AdSense,“ uvedla komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. Podle antimonopolních pravidel EU je chování Googlu nezákonné.

„Všichni se shodneme na tom, že zdravé a prosperující trhy jsou v zájmu nás všech. V reakci na obavy Komise jsme v našich produktech už provedli celou řadu změn a během několika následujících měsíců budeme přinášet další aktualizace, které v Evropě ještě více zviditelní naše konkurenty,“ reagoval Google na dnešní rozhodnutí Evropské komise.

V loňském roce dostal Google rekordní pokutu ve výši 4,34 miliardy eur kvůli zneužívání dominantní pozice operačního systému Android. O rok dříve mu byla vyměřena pokuta 2,42 miliardy eur, protože zvýhodňoval své služby pro porovnávání obchodních nabídek.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.