Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Google čelí dalším stížnostem. Mimo jiné i z České republiky

Investice 04.06.2019 | 17:40 0 Komentářů

Internetová společnost Google nejspíš bude čelit dalšímu vyšetřování kvůli nakládání s osobními údaji za účelem reklamy. U svých národních regulátorů kvůli cílené online reklamě na Google podali stížnost ochránci lidských práv z Francie, Německa a dalších sedmi zemí Evropské unie včetně České republiky.

Stížnosti mají stejný základ. Komise pro ochranu dat DPC již zkoumá podnět webového prohlížeče Brave, zda Google neporušuje zákon na ochranu soukromí svým nezodpovědným zacházením s osobními údaji uživatelů.

Prohlížeč Brave upozornil na to, že když určitý člověk navštíví internetové stránky Googlu a některých dalších firem, tak se jeho osobní údaje, přenášejí desítkám až stovkám firem, a to bez vědomí dotyčného. Důvodem je cílená reklama.

Sdružení Liberties uvedlo, že novou stížnost na Google budou muset řešit regulátoři v Německu, Francii, Belgii, Bulharsku, Estonsku, Maďarsku, Itálii, Slovinsku a Česku. Toto sdružení je sítí evropských organizací působících v oblasti lidských a digitálních práv. Českou republiku v ní zastupuje Liga lidských práv.

Systém prodeje reklamy RTB možná poskytuje osobní údaje uživatelů stovkám či tisícům společností. Tato metoda reklamy jednoznačně porušuje evropský zákon o ochraně osobních údajů (GDPR),“ uvedla zástupkyně sdružení Liberties Eva Simonová.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.