Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Goldman Sachs rozšířila seznam „investičních tutovek“ o osm dalších společností

Banka Goldman Sachs obohatila svůj seznam titulů s velkým potenciálem růstu o 8 nových společností, které by se měly stát hitem roku 2011.

Mezi TOP osmi společnostmi s největším potenciálem růstu je společnost Buckeye Partners se zaměřuje se na skladování a přepravu ropy a plynu. Goldman Sachs očekává růst titulu až o 20 % k 76 USD. Další společností je výrobce hardwaru pro finanční sektor – společnost NCR. GS očekává růst titulu o 24 % na 23 USD. Šestým nejlépe hodnoceným nováčkem je Embraer – společnost zabývající se vývojem a dodávkou civilních i vojenských letounů (GS: +26 %, 42 USD). Pětkou mezi přírůstky top seznamu Goldman Sachs je Carnival. Titul na pomezí dopravy a volného času posílil za 12 měsíců o 5,7 % do konce roku by měly ceny akcií společnosti podle GS stoupnout na 51 dolarů. Bramborovou medaily v hodnocení Goldman Sachs si vysloužila společnost Williams Cos. – těžař a přepravce zemního plynu v USA (GS: +28 %, 38 USD).

Třetí nejsilnější investiční tutovka podle Goldman Sachs je společnost First Solar – výrobce solárních panelů. Akcie vzrostly o 27 % za rok, 13 % od počátku roku 2011 a japonské jaderné obavy je posouvají stále výše. Akcie jsou podle Goldman Sachs obchodovány s 15% diskontem kvůči sektoru.

Druhou příčku obsadila pojišťovna Prudential Financial, jejíž akcie se obchodují na úrovni 8,3 násobku očekávaného P/E, 0,8x P/S s diskonty kolem 80 % k sektoru. Goldman Sachs stanovila cílovou cenu na 81 USD nad současnou cenou. 

Nejperspektivnější novinkou žebříčku Goldman Sachs je regionální banka Huntington Bancshares, která se zaměřuje na komerční a spotřebitelské financování. Akcie, které se nyní obchodují na 10x očekávaného P/E, o čtvrtinu pod finančním sektorem jsou podle analytiků GS výrazně podhodnoceny a titulu předpovídají růst o 36 % růst na 9 USD.

Zdroj: Patria Online, Goldman Sachs, CNBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.