CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

16. 05. 2018

0 komentářů

George Soros investoval do Tesly 35 milionů dolarů

 

Investiční společnost Soros Fund Management amerického finančníka maďarského původu George Sorose koupila v prvním čtvrtletí letošního roku konvertibilní dluhopisy automobilky Tesla za 35 milionů dolarů (zhruba tři čtvrtě miliardy korun). 

Konvertibilní dluhopisy Tesly nakoupené finančníkem Sororem jsou splatné v březnu příštího roku, mohou ale být vyměněny za akcie společnosti v předem stanoveném poměru.

Tesla dlouhodobě bojuje se ztrátami. Společnost nedokáže vyrábět dostatek nových vozů Modelu 3 a proto se objevují spekulace, že by mohla zbankrotovat. Mnozí investoři akciím společnosti nevěří.

„Tesla je podle mě ukázkový případ sázky na propad cen akcií. Firma potřebuje neustále externí financování na svůj provoz a další plány. Kdybychom uvážili, že by se Tesla dostala do zisku, a vzali rozumné marže a mírně prémiovou valuaci v porovnání s autosektorem, hodnota Tesly by měla být o 80 procent níže, než je současná tržní cena,“ vypočítává Kateřina Zychová z fondu Verdi Capital.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.