Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Generálním ředitelem Raiffeissen-leasing se stal Tomáš Gürtler

BankyPojištění 20.05.2013 | 13:40 0 Komentářů

Novým generálním ředitelem společnosti Raiffeisen-Leasing se stal Tomáš Gürtler, který současně zůstává výkonným ředitelem útvaru Real Estate a Structured Finance v Raiffeisenbank.

Novým jednatelem a generálním ředitelem společnosti Raiffeisen-Leasing, s.r.o. se stal Tomáš Gürtler (46), ve funkci vystřídal Rastislava Kereškéniho. Dalšími jednateli společnosti zůstávají Alois Lanegger a Jiří Kruncl.

Tomáš Gürlter doposud působil jako výkonný ředitel Raiffeisenbank odpovědný za nemovitostní a strukturované financování, v této pozici bude působit i nadále. Zkušenosti s chodem společnosti získal i svou pozicí předsedy dozorčí rady Raiffeisen-Leasing Real Estate.

Gürtler začal svou karieru ve finančním světě v roce 1996 v Bayerische Landesbank kde měl na starosti vztahy banky s korporátní klientelou. Od roku 1998 pracoval postupně ve Vídni a v Praze v Bank Austria Creditanstalt. Odtud v roce 2000 přešel do Raiffeisenbank, kde se svými přibližně 30 spolupracovníky vybudoval segment zastřešující vedle klasického projektového financování nemovitostních a energetických projektů také syndikace, financování státu, měst a obcí a v poslední době stále oblíbenější financování akvizic a fúzí a emise zajištěných dluhopisů.

Společnost Raiffeisen – Leasing , s.r.o. vznikla v roce 1994 a v rámci skupiny Raiffeisen  se zaměřuje na poskytování leasingových služeb pro firmy i jednotlivce. Společníky jsou Raiffeisenbank a Raiffeisen – Leasing International GmbH Wien. V roce 2012 došlo k propojení managementu a pracovních týmů Raiffeisen – Leasing a společnosti Raiffeisen – Leasing Real Estate, která patří již více než 10 let k vedoucím leasingovým společnostem financujícím na českém trhu nemovitosti. Společnost v loňském roce profinancovala projekty v celkové výši 2,462 miliardy korun.

Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.