CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

23. 05. 2019

0 komentářů

Generali chce upevnit postavení ve střední Evropě, hodlá koupit MetLife

 

Italská pojišťovna Assicurazioni Generali chce koupit majetek americké pojišťovny MetLife ve střední Evropě, a to včetně České republiky. Generali tak chce upevnit své postavení na vysoce růstových trzích v Evropě. 

Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje, které ovšem upozornily na to, že jednání jsou teprve na začátku a k uzavření transakce nemusí vůbec dojít. Představitelé MetLife ani Generali nechtěli zprávu komentovat.

Rozšíření Generali do střední a východní Evropy dává ale podle analytika společnosti Mediobanca Giana Luca Ferrari smysl, protože je tento region „klenotem v koruně Generali“. Pojišťovna zároveň podle něj disponuje dostatečným množstvím vlastních zdrojů k financování této transakce.

Generali již v letošním roce získala majetek ve Slovinsku, Maďarsku a na Slovensku, podepsala také smlouvu o spolupráci při distribuci pojištění s UniCredit Bank. Generali navíc již dříve naznačila, že by byla ochotna zvážit akvizice v zemích střední a východní Evropy, taková expanze zároveň zapadá do strategie generálního ředitele Philippa Donneta.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.