Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

General Motors dluží českým dodavatelům desítky milionů

Investice 05.06.2009 | 10:45 0 Komentářů

Kdy dostanou od General Motors zaplaceno, netuší

Brno – Více než dvě desítky dodavatelů má pohledávky u zkrachovalé americké automobilky GM. Zda dostanou zaplaceno, v jaké výši a kdy, zatím netuší.
„Situace je nepřehledná, každý den dostáváme nové pokyny, kde přihlašovat pohledávky a jak postupovat. Kolik českým dodavatelům dluží GM celkově jsme zatím nevyčíslili, je to příliš čerstvé. Ale za Brano mohu říci, že pohledávka činí asi 40 milionů korun,“ uvedl viceprezident Sdružení a šéf společnosti Brano Group Pavel Juříček.
Dodavatelé náhradních dílů by rádi viděli zavedené šrotovné v Česku co nejdříve. „Reakce v západní Evropě jsou ze strany výrobců takové, že chtějí podporovat svými zakázkami dodavatele z těch zemí, které se na oživení trhu zavedením šrotovného podílejí. Pro nás váhání české vlády znamená ztrátu zakázek, protože už nyní se rozhoduje o projektech na léta 2013 a 2014,“ konstatoval Juříček.
Zakázky ze zahraničí
Upozornil, že řada dodavatelů v Česku není zdaleka závislá pouze na domácích výrobcích, ale velkou část zakázek získává ze zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.