Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

GE prodala zbylý podíl v Moneta Money Bank

Investice 16.11.2016 | 11:41 0 Komentářů

Společnost GE Capital International se rozhodla prodat zbylých 18 procent podílu v Moneta Money Bank prostřednictvím zrychleného úpisu akcií. Akcie reagovaly poklesem.

GE získala prodejem 92,2 milionů akcií za cenu 81 korun za kus zhruba 7,5 miliardy korun. Akcie banky se od včerejšího večera, kdy se obchodovaly za 85,05 korun za kus, propadly přibližně o tři procenta.

„Z dlouhodobějšího pohledu se jedná o pozitivní zprávu. Prodej celého podílu GE se očekával do konce roku a případné riziko nabídky akcií by mohlo některé investory odrazovat, nyní toto riziko do budoucna zmizí. Navíc lze očekávat zvýšený zájem investorů na konci listopadu vzhledem k rebalancování indexů MSCI, kam byl titul nově zařazen,“ říká Milan Lávička, analytik J&T BANKA.

„Díky postupnému prodeji podílů tak emitent získával vždy optimální cenu a krásně tak dorovnával počáteční nižší pricing v rámci IPO. Výsledkem je spokojený emitent, který dosáhl při prodeji dobré valuace celého podílu, spokojeni mohou být i investoři, kteří mají na trhu likvidní emisi, a tím je spokojena i burza, respektive celý trh,“ okomentoval prodej akcií Jiří Kovařík, šéf komunikace pražské burzy.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.