Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

GE money bank měla vloni menší zisk. O čtvrtinu

Investice 30.03.2010 | 13:38 0 Komentářů

Banka chce i letos zvyšovat počet poboček a bankomatů

Praha – Sice o skoro dvanáct procent vyšší provozní zisk, ale zase zvýšené ztráty z nesplácených úvěrů. To vše dohromady zavinilo, že GE Money Bank loni poklesl čistý zisk o 26,5 procenta na 2,2 miliardy korun.
Ztráty z nesplácených úvěrů loni meziročně vzrostly o 1,6 miliardy korun a provozní zisk banky překročil 5,8 miliardy korun. V tiskové zprávě dnes banka dále oznámila, že že loni zaznamenala silný nárůst počtu zákazníků a stoupající poptávku po úvěrových i vkladových produktech.
„Počet našich klientů jsme navýšili na více než milion, a to díky naší nabídce nových produktů a zavedení nového designu poboček,“ komentoval výsledky generální ředitel GE Money Bank Peter Herbert. Letos chce banka dále zvyšovat počet poboček i vlastních bankomatů. Současný počet poboček je 225, bankomatů pak 625. 
Vklady vzrostly o polovinu
Úvěrové portfolio banky loni vzrostlo o 14,1 procenta na 105,3 miliardy korun.  Klientské vklady bance stouply o více než 51 procent na téměř 109 miliard korun. Celková výše aktiv banky dosáhla 135,6 miliardy korun, což bylo meziročně o 36,4 procenta více. Údaje zatím nejsou auditované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.