Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Garant Invest pojišťovny ING již přilákal 2,3 mld Kč klientských vkladů

Klienti pojišťovny ING během 4 měsíců zainvestovali 2,3 miliardy Kč do jednorázové investičního životní pojištění Garant Invest. Další tranše je připravena na září 2008.

První tranše Garant Investu proběhla v listopadu a prosinci loňského roku a znamenala pro ING prodej ve výši 1,1 miliardy Kč. V druhé tranši – v květnu a červnu 2008 – vložili klienti do Garant Investu dokonce 1,2 miliardy.  

„Z top hráčů na trhu životního pojištění uveřejňují údaje o tranších jen některé pojišťovny. Allianz za 8 měsíců získala 503 milionů a Česká pojišťovna za 2 proběhlé tranše dokonce jen 381,5 milionu korun,“ říká Jiří Běťák, člen dozorčí rady ING Pojišťovny.

Jednorázové investiční životní pojištění Garant Invest investuje do určitého počtu akcií a garantuje 100% návratnost investovaného pojistného. Pokud však žádná ze sledovaných akcií neklesne za sledované období pod 75 % předem fixované hodnoty získává klient výnos 12 % (tzv. kupon) z počáteční hodnoty investice. V opačném případě je to 0 %. Pokud je však podmínka pro připsání kuponu splněna v průběhu pojištění, kupon připíše pojišťovna i za všechny předcházející roky zpětně. Potenciální výnos je tedy 60 % za pět let.

Pojistníkem se může stát fyzická osoba mezi 18 a 80 lety nebo právnická osoba. Minimální vklad pojištění je stanoven na 100 000 korun, ING ani neprověřuje zdravotní stav klienta a z investice je kdykoliv možné vystoupit.
Od 1. září bude na šest týdnů spuštěna další tranše, která skončí 24. října.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.