Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Garanční fond vyplatil klienty Profin CB

Garanční fond obchodníků s cennými papíry po pěti letech vyplatil klienty zkrachovalé investiční společnosti Profin CB.

Advokátní kancelář Doleček Kouhounová Sedláčková informovala ve své tiskové zprávě, že Garanční fond obchodníků s cennými papíry uskutečnil výplatu poškozených klientů investiční společnosti Profin CB. Jednalo se o výplatu zbývajících 5 milionů Kč, které podle advokátní kanceláře Garanční fond neoprávněně zadržoval a na který advokátní kancelář, jménem poškozených, podlala žalobu.

„Žalobu jsme na fond podali týden před uplynutím pětileté promlčecí lhůty, protože se klienti obávali, že své peníze již nikdy neuvidí. Fond zareagoval velmi rychle. Po čtrnácti dnech zaplatil většinu zbylých náhrad. Vše tak nasvědčuje tomu, že přestože měl fond peníze k dispozici, s jejich výplatou vyčkával až do poslední chvíle,“ řekl Marek Doleček, partner v advokátní kanceláři Doleček Kahounová Sedláčková, který klienty zkrachovalého obchodníka Profin CB zastupuje.

Společnost Profin CB poslal Městský soud v Praze v červenci 2002 do konkurzu. Podobně dopadly také společnosti KTP Quantum, Finnex Praha, Private Investors a Bradley, Rosenblatt & Company. Posledním případem je krach společnosti Americas International Brokers z roku 2005.

Zdroj: Tisková zpráva Advokátní kanceláře Doleček Kahounová Sedláčková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.