Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

G20 zůstane u pumpování peněz. Krize ještě nekončí

Investice 06.11.2009 | 15:14 0 Komentářů

G20 se sejde ve Skotsku dohodnout se na další strategii boje proti krizi.

St. Andrews – Ve Skotském městě St Andrews se tento víkend sejdou ministři financí dvaceti nejvyspělejších zemí světa a nejvýznamnější bankéři, aby se dohodli na společném postupu proti globální ekonomické krizi. Podle agentury Reuters je velmi pravděpodobné, že se kormidelníci světové ekonomiky dohodnou, že ještě nenastal čas k zastavení nouzových finančních stimulů ze strany států.
V souvislosti s pomalým odezníváním nejhorších příznaků ekonomické krize udělala první nesmělý krok Evropská centrální banka, když oznámila, že jednoroční půjčky bankám příští rok už nedá. ,
Již třetí Summit G20 hostí britský ministr financí Alistair Darling, který varuje, že je ještě příliš brzy na prohlášení, že byla nejhorší krize od 30. let překonána. „Myslím, že se v první řadě musíme shodnout na tom, že nesmíme upustit od mimořádných opatření a stimulů, dokud si nebudeme naprosto jisti, že je krize překonána,“ řekl pro agenturu Reuters Darling.
Země G20 se mají podle Darlinga po spolupráci na zastavení krize a ekonomického útlumu přeorientovat na spolupráci na podpoře růstu a vytváření nových pracovních míst. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.