Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Frankfurtské letiště opět ohromí stávka, začne už večer

Investice 26.02.2012 | 07:40 0 Komentářů

Jednání o zlepšení pracovních podmínek části zaměstnanců skončila krachem

Frankfurt – Jednání o zlepšení pracovních podmínek části zaměstnanců mezinárodního letiště ve Frankfurtu nad Mohanem skončila krachem. Odborový svaz GdF proto svolal další stávku, která začne už v neděli večer a potrvá zřejmě do čtvrtečního rána. Poslední stávka přitom skončila teprve ve středu.
Do minulé stávky vstoupilo zhruba 200 zaměstnanců, kteří mají na starosti řazení, navádění a parkování letadel. Stávka trvala skoro týden a musely být kvůli ní zrušeny stovky letů, včetně těch do Prahy. Letecký přepravce Lufthansa očekává problémy i tentokrát, tak jako minule ale bude přednostně odbavovat lety za oceán.
Odboráři minulou stávku přerušili, aby mohla začít jednání se společností Fraport, která letiště provozuje. Jednání ale už v pátek večer narazila na problémy. Agentura AP informovala, že odboráři společnost Fraport obvinili, že předložila „naprosto nepřijatelnou“ nabídku. Odbory proto rozhodly, že v neděli ve 21 hodin se začne stávkovat znovu, a to až do čtvrteční páté hodiny ranní.
Zvyšte platy o dvě třetiny
Fraport odboráře za jejich požadavky tvrdě kritizoval. Odbory chtějí svým členům vyjednat nejen lepší pracovní podmínky, ale především razantní zvýšení platů. To by mělo činit až 70 procent. Odbory tvrdí, že chtějí pro zaměstnance jen takové platy, jaké jsou na jiných letištích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.