Středa 28. října. Je Státní Svátek

Francouzský koncern LVMH koupí za 16 miliard dolarů klenotnictví Tiffany & Co.

Koncern vlastnící luxusní značky Louis Vuitton a Hennessy se chystá koupit americké klenotnictví, které proslavil snímek Snídaně u Tiffanyho z roku 1961. Agentura Bloomberg uvádí, že se jedná o největší transakci na trhu s luxusním zbožím. Cena bude převyšovat 16 miliard dolarů.

Americké klenotnictví v posledních letech bojovalo s poklesem tržeb v důsledku poklesu zájmu mladých zákazníků. Tiffany & Co. má více než tři sta obchodů po celém světě, v roce 2012 otevřela značka svůj obchod i Praze v Pařížské ulici. Původně koncern LVMH nabízel 120 dolarů za akcii, koncová cena, na níž se strany dohodly, činí 135 dolarů za akcii. O dohodě informovaly v pondělí zúčastněné společnosti.

„K Tiffanymu máme nesmírný respekt a plánujeme jej rozvíjet se stejným odhodláním jako všechny naše značky,“ uvedl šéf LVMH Bernard Arnault, který je nejbohatším mužem Evropy. Jeho skupina nyní vlastní 75 luxusních značek, zejména z odvětví módy a doplňků, a hodnota koncernu se pohybuje okolo 200 miliard eur (tedy přibližně pět bilionů korun).

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.