Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Francouzi chtějí na summitu G20 jednat o bitcoinu

Investice 19.12.2017 | 10:21 0 Komentářů

Francouzi chtějí příští rok na summitu G20, který se koná v Buenos Aires, diskutovat o rizicích a možné regulaci bitcoinu. Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira by otázky kolem kryptoměn měly tvořit hlavní téma summitu.

Navrhnu budoucímu prezidentovi G20, aby všechny členské země na dubnovém summitu společně diskutovali problematiku týkající se bitcoinu. Je tu evidentní riziko spekulace. Je třeba riziko zvážit, přezkoumat a zjistit, jak mohou členové G20 bitcoin regulovat,” řekl Bruno Le Maire.

Názory na bitcoin se různí. Například americká Rada pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC) nepovažuje bitcoin za hrozbu finančního systému. Guvernér Banky Francie Francois Villeroy de Galhau je zase toho názoru, že by se na bitcoin nemělo pohlížet jako na měnu.

Bitcoin není v žádném případě měna. Kryptoměny jsou spekulativní, míra kolísání jejich hodnoty je extrémní, navíc jejich hodnota nemá žádný ekonomický základ a nikdo za ně nenese odpovědnost,” prohlásil Francois Villeroy de Galhau na konferenci v Pekingu v listopadu.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.