Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Fotbal je mor pro ekonomiku. Slováci se nakazit nesmí

Investice 15.06.2010 | 06:15 0 Komentářů

Velkou Británii přijdou ekonomické ztráty kvůli sledování fotbalu na 30 miliard korun

New York, Žilina – Přesně tak dlouho, jak bude trvat mistrovství světa ve fotbale, má podle listu Wall Street Journal trvat pokles ekonomiky. Minimálně v těch zemích, jejichž týmy v Jihoafrické republice hrají.
Ve Velké Británii mohou ztráty produktivity spojené s šampionátem dosáhnout téměř miliardy liber (asi 30,9 miliardy korun). Na takovou částku je vyčíslil průzkum, který provedl Chartered Management Institute. Téměř polovina všech zaměstnaných mužů a 21 procent žen má v úmyslu sledovat v pracovní době fotbal, pokud v té době poběží.
Některé firmy se proto pokoušejí sledování fotbalu v pracovní době svým zaměstnancům zakázat, jiné jsou s tímto fenoménem smířenější. Asda, britská odbočka obchodního řetězce Wal-Mart, nabídla zaměstnancům možnost vybrat si „safari prázdniny“, což je neplacené volno trvající až dva týdny – pokud chtějí letět do JAR na mistrovství. Společnost také umožní zaměstnancům přehazovat si směny, vybírat prodloužené pauzy a požádat o dny volna na sledování zápasů v televizi.
1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.