Středa 26. ledna. Svátek má Zora.

Fortuna odchází z burzy v Praze i Varšavě

Investice 19.02.2018 | 10:17 0 Komentářů

Jedna z největších sázkových společností ve střední Evropě Fortuna Entertainment Group se rozhodla po osmi letech stáhnout své akcie z burzy v Praze a ve Varšavě. Majoritní vlastník chce společnost ovládnout.

„Investoři musí do budoucna počítat s nižší likviditou akcií i menší informační otevřeností ze strany Fortuny,“ vysvětluje dopad rozhodnutí analytik Fio banky Michal Křikava.

Nadále bude možné akcie Fortuny obchodovat na volném trhu RM-Systému, ale pouze pod podmínkou, že se akci nepřemění ze zaknihovaných na listinné. „Pak by akcie pravděpodobně nemohly být obchodovány na volném trhu RM‑Systém,“ dodává Michal Křikava.

Majoritní vlastník Fortuny společnost Fortbet Holdings, která je součástí finanční skupiny Penta, vlastní zhruba 80 procent akcií. Pro ovládnutí společnosti potřebuje podle nizozemského práva 95 procent, při přestěhování sídla do Prahy ale pouze 90 procent.

Fortbet již nabídl dobrovolný odkup zbylým akcionářům, a to za cenu 182,50 koruny za akcii na české burze a na varšavské 28,90 zlotých za akcii. Společnost cenu navýšila z navrhovaných prosincových 170 korun za akcii.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.