Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Formuláře k nemocenské budou od prosince jednodušší

Investice 25.05.2009 | 17:34 0 Komentářů

Na změně se vzácně shodly dvě nejsilnější strany

Praha – Papírování kolem pracovní neschopnosti bude od 1. prosince jednodušší. Lékařům tak klesne zbytečná administrativní zátěž a náklady asi o třetinu proti dosavadnímu stavu.
Na zjednodušení formulářů se vzácně shodli exministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS) se svým předchůdcem ve funkci a stínovým ministrem za ČSSD Zdeňkem Škromachem. Příslušný návrh novely podepsal prezident republiky Václav Klaus v srpnu.
Nečas i Škromach neočekávají výrazně vyšší výdaje na tisk nových formulářů. „Koncem letošního roku by stejně musely být vytištěny nové tiskopisy, neboť se vyčerpá zásoba těch dosavadních. Určité výdaje si sice vyžádá příprava vzorů nových tiskopisů, budou však zanedbatelné,“ vysvětluje Škromach.
O jeden díl méně
Nový tiskopis bude mít „jenom“ pět dílů. To lékařům mimo jiné usnadní jeho vkládání do standardní obálky. Lékaři si mimo jiné stěžovali, že šestidílný tiskopis Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti je obtížně propsatelný, při použití některých prostředků nejde propsat vůbec. „Po rozboru situace jsme se shodli, že některé díly tiskopisu lze považovat za zbytné,“ říká Škromach.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.