Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Ford po prázdninách začne ofenzívu. Bude i nové Mondeo

Investice 04.06.2014 | 10:43 0 Komentářů

Ford začíná prodávat svoji ikonu Mustang, následovat budou modernizovaný focus a mondeo.

Ford po prázdninách začne ofenzívu. Bude i nové Mondeo

Během krize v posledních letech se tradiční automobilka Ford držela v Evropě poněkud stranou.

Letos ovšem hodlá opět začít na sebe poutat pozornost.

Během nedávného finále fotbalové ligy Mistrů začal prodávat svůj ikonický model Mustang poprvé i v evropské specifikaci. Prvních pět set kusů tohoto vozu se rozprodalo během 30 sekund po zahájení tohoto fotbalového utkání. Mezi nimi jsou i čtyři lidé z ČR.

Po letních prázdninách hodlá razantně obměňovat i rozšiřovat portfolio vozů určené rovněž pro poněkud běžnější klientelu.

Redaktor online deníku Aktuálně.cz měl již také exkluzivní možnost vyzkoušet si jízdu v novém malém SUV Ecosport. To se ale v České republice objeví až v příštím roce, jak potvrdil mluvčí tuzemského zastoupení značky Ford Martin Linhart.

Jde o model určený především pro jízdu ve městech a jejich bezprostředním okolí. Pohon čtyř kol k dispozici nebude. Během jízdy na portugalském pobřeží se ukázalo, že i tento zvýšený model je výborně ovladatelný a sportovněji orientovaným řidičům dokáže poskytnout i solidní zábavu za volantem.

Ve voze, který jsme měli k dispozici pro krátký test, pracoval čtyřválcový turbodiesel o zdvihovém objemu válců 1,5 litru. Jeho výkon 66 kW se ukázal v členitém terénu i na dálnici jako dostatečný. Normované spotřeby 4,6 litru však v takovém prostředí dosáhnout nelze. Motor je také mírně hlučnější než dieselové motory u některých konkurentů.

Kromě tohoto agregátu bude Ford Ecosport nabízet ještě s tříválcovým litrovým benzinovým motorem.

Ve voze je dostatek místa pro čtyři dospělé cestující (pokud jejich tělesná výška výrazně nepřesahuje 180 centimetrů) a díky rezervnímu kolu umístěnému zvenčí na víku pátých dveří, je k dispozici i solidní zavazadlový prostor.

Ještě dříve než s novým ecosportem se ale tuzemští zákazníci budou moci svézt s modernizovaným focusem a zhruba dva měsíce před koncem tohoto roku se na trh dostane i nová generace Mondea.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.