Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Ford Focus vyhlásili nejlepším autem roku 2012 v Česku

Investice 24.01.2012 | 20:10 0 Komentářů

Všechny dosavadní generace Fordu Focus získaly tento titul

Praha – Exkluzivní supersportovní vůz střídá na pozici Auta roku v České republice rodinný vůz Ford Focus. Zvolila ho odborná porota ankety Auto roku 2012 v České republice.
Pozoruhodné je, že v devatenáctileté historii ankety zvítězil tento model již potřetí. Porotce opět zaujaly jeho výborrné jízdní vlastnosti, v porovnání s konkurencí velmi dobré zpracování interiéru a také přítomnost velkého množství bezpečnostních asistenčních systémů, které do této doby byly obvyklé pouze v autech vyšších tříd a cenovek.
Automobil například dokáže sledovat vozy nacházející se v takzvaném mrtvém úhlu, dokáže díky ultrazvukovým čidlům samočinně zaparkovat do mezery, varuje řidiče při vybočení z jízdního pruhu, má asistenta automatického přepínání dálkových světel a dokáže rovněž na displeji zobrazovat dopravní značky s omezením rychlosti a zákazu předjíždění. Také dokáže sledovat, zda je řidič za volantem dostatečně bdělý a zda by si raději neměl dopřát přestávku.
Ford Focus, jakožto vítěz rodinných vozů,  ve finálovém souboji porazil vítěze ostatních katergorií. Tedy Škodu Citigo, která opanovala kategorii městských aut, dále Range Rover Evoque, který získal ocenění za nejlepší sportovně užitkový vůz, Audi A6, která je zase nejlepším manažerským autem a Porsche Carrera 911. Ta má titul pro nejlepší sporotvní auto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.