Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Fondy kvalifikovaných investorů se otevřou širší veřejnosti

Investice 09.04.2015 | 12:38 0 Komentářů

Fondy kvalifikovaných investorů čeká změna, kterou vítají investiční společnosti. Ministerstvo financí chystá snížení minimálního objemu investic do fondu kvalifikovaných investorů ze 125 tisíc euro (zhruba 3,4 milionu korun) na 10 tisíc euro (zhruba 275 tisíc korun).  

„Investování skrze tyto fondové struktury by zcela jistě nabylo na atraktivitě pro široké masy „semi-profesionálů“, a to i v souvislosti s nedávným prodloužením daňového testu z 6 měsíců na 3 roky, i pro drobné investory“, říká předseda investiční komise otevřeného podílového fondu kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy Juraj Dvořák.

„Rozšířilo by to zcela jistě skupinu potenciálních investorů zejména u otevřených fondů. Pokud je někdo připraven investovat 10 tisíc eur, zřejmě se již nejedná o žádného začátečníka, přičemž takový vstup „menších“ investorů do fondů určitě nesnižuje ochranu dosavadních investorů,“ uvedl Rudolf Vřešťál, finanční ředitel investiční společnosti REDSIDE a dodává: „Například v NOVA Green Energy, se současným limitem minimální investice 125 tisíc eur, musíme velice často odmítnout drobnější investory, kteří mají zkušenosti s investováním a chtějí investovat specificky do obnovitelných zdrojů, jakožto ve světě velice oblíbeného cíle investic, ale bohužel jsou ochotni či schopni investovat „pouze“ stovky tisíc korun.“ 

Zdroj: Tisková zpráva NOVA Green Energy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.