Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Fondy ING obdržely vysoké ohodnocení od agentury Morningstar

Konzervativní fondy ING Investment Management získaly na začátku roku vysoké hodnocení od agentury Morningstar.

ING Slovenský fond peněžního trhu byl oceněn nejvyšším možným hodnocením 5 hvězdiček, ING Český fond obligací si polepšil na 4 hvězdičky. Agentura uděluje nejvyšší rating 5 hvězdiček jen desetině fondů, které ve své kategorii překonávají trh.

"Takovouto úrovní ratingu, tedy čtyřmi či pěti hvězdičkami, disponuje celosvětově jen malá část fondů. Je skvělé, že se do této prestižní skupiny pravidelně dostávají i naše produkty spravované z České republiky. Špičkové hodnocení peněžních a obligačních titulů je důležité zvláště nyní, kdy turbulence na akciovém trhu zvyšují potřebu diverzifikace investic i do konzervativních nástrojů," řekl ředitel distribuce fondů ING Investment Management Miloš Filip.

Je ale nutné připomenout, že nejde o klasický rating, ale fond rating, u nás známější spíše pod označením scoring. Ten na rozdíl od klasického ratingu hodnotí scoring pouze minulou výkonnost fondu v kombinaci s rizikovostí fondu, počítajíc i s náklady. Běžný rating představuje mnohem hlubší analýzu fondu a nelze je tedy srovnávat.

Zdroj:
Tisková zpráva ING IM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.