Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Firmy v úpadku nabízí nemovitosti, prodávají pod cenou

Investice 14.07.2009 | 22:02 0 Komentářů

Čas krachu pro jedny, čas výhodných nákupů pro druhé

Brno – V době, kdy v insolvenčním rejstříku každým dnem přibývají nové firmy a další rovnou krachují, není nijak obtížné dostat se na okraj propasti nazývané bankrot. Čím dál více firem se proto snaží uniknout konkurzu prodejem nemovitého majetku. To však v současnosti vůbec není snadné.
„Při prodejích v tísni tlačí prodávajícího čas a ve výhodě je taktizující potenciální kupec. Ten by nejraději koupil tento majetek za cenu výrazně nižší, než jaká by byla za standardních podmínek na trhu,“ konstatoval Libor Nevšímal, člen představenstva společnosti Naxos, která se zpeněžováním nemovitostí zabývá.
Majitel v nouzi si pak může vybrat menší ze dvou zel. Buďto prodat pod cenou, kterou nemovitost opravdu má, ale získat rychle finance na zaplacení pohledávek, nebo čekat dál a doufat, že se objeví lepší nabídka.
„Insolvenční“ nemovitosti jsou v kurzu
I to je důvod, proč mají investoři v současnosti největší zájem o majetek těch společností, které se ocitly v insolvenčním řízení. Insolvenční správce už o reálné ceně majetku přemýšlet nebude a nemovitost prodá za takovou částku, kterou mu trh dokáže nabídnout. A ta vzhledem k okolnostem bývá hluboko pod cenou, kterou by nemovitost měla za normálních podmínek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.