Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Firmy útočí na mobily dětí.Zkuste využít zakázaná čísla

Investice 09.01.2011 | 13:17 0 Komentářů

Hlavní příval zastaví operátor, některé firmy ale NE neberou jako odpověď.

Brno – Rozjásaný hlas v telefonu: „Dobrý den, tady XY ze společnosti Z, mluvím s majitelem tohoto čísla?“ Nevyžádané telefonáty prodejců všeho druhu zná každý majitel mobilního telefonu. Mezi nimi i řada dětí, které si s nimi ovšem často neví rady.
„Opakovaně se stalo, že volali mému osmiletému synovi. Byl z toho zmatený, nechápal, co po něm chtějí. Když jsem se pak snažila zavolat na to číslo zpátky, skončila jsem na recepci nějakého call centra, kde mi nedokázali nic říct, ani mi zaručit, že už se to nebude opakovat,“ popsala svou zkušenost Eva Dvořáková z Břeclavi.
Netušila, že podobná situace může nastat i u anonymního telefonu s předplacenou kartou. Podobně jako jiní rodiče, bez ohledu na to, u kterého operátora dobíjecí kartu zakoupili.
„Moje devítiletá dcera přišla v nedávné době několikrát s tím, že jí volal kdosi cizí. Jednou se jí paní v telefonu ptala, jestli má někde v dosahu rodiče, podruhé prodejce rovnou zavěsil, když si uvědomil, že mluví s dítětem. Tahle praxe se mi ale vůbec nelíbí,“ uvedla Markéta Pudilová z Brna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.