Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Firmě RWE meziročně poklesl provozní zisk i tržby

Investice 12.11.2009 | 10:40 0 Komentářů

Provozní zisk firmy poklesl o víc jak čtyři procenta na 5,5 miliard

Frankfurt nad Mohanem – Německá energetická společnost RWE, která působí také na území České republiky, zaznamenala od ledna do září tohoto roku meziroční pokles jak tržeb, tak i provozního zisku. Firma to zdůvodňuje snížením cen ropy na trhu a také ne příliš dobrými výsledky britských aktivit.
Provozní zisky RWE, která dopravuje Evropanům elektřinu, plyn i vodu, za první tři čtvrtletí klesly meziročně o víc jak čtyři procenta na 5,5 miliardy eur a firma utržila 33,8 miliardy eur, což znamená meziroční pokles o dvě procenta.
Výsledky nové nizozemské pobočky RWE Essent by měly být do celkových výsledků společnosti zahrnuty v následujícím čtvrtletí. Podle vedení firmy by měl provozní zisk letošního roku dosáhnout zhruba stejné úrovně jako loni, a to i v případě odečtení zisků nizozemského Essentu.
V České republice firma RWE vlastní českou plynárenskou společnost RWE Transgar, která je na českém trhu hlavním dovozcem plynu. Současně ale také disponuje akciemi ve firmách, které rozvážejí plyn v několika regionech České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.