Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Firmám v Česku se daří, zvyšují zaměstnanecké benefity

Investice 28.08.2014 | 15:58 0 Komentářů

Průzkum ING Pojišťovny a Svazu průmyslu a dopravy ČR ukázal, že se ekonomická situace za poslední rok zlepšila u 41 procent společností v České republice, což se projevilo v náběru nových zaměstnanců, zvyšování mezd i větších investic do zaměstnaneckých benefitů.

Nejvíce poskytují společnosti mobilní telefon (89 procent firem), 81 procent firem poskytuje příspěvek na vzdělání, 68 procent přispívá na penzi a 49 procent na životní pojištění.

Příspěvek na životní pojištění a penzijní připojištění či spoření patří mezi benefity, které hrají prim zejména u firem, které pociťují zlepšení své ekonomické situace a jsou připraveny do svých zaměstnanců investovat dlouhodobě,“ říká Kateřina Štěrbová, ředitelka Employee Benefits ING Pojišťovny.

„Z výsledků průzkumu je patrné, že zájem o podporu vzdělávání jako o benefit poskytovaný pracovníkům, bude u zaměstnavatelů dále narůstat. Jeho rozšíření v příštím roce plánuje 11 % firem,“ řekl Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pro hospodářskou politiku a konkurenceschopnost.

Zdroj: Tisková zpráva ING

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.