Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Firma s delfíní show je v konkurzu. Lístky mají stovky lidí

Investice 13.01.2015 | 16:45 0 Komentářů

Lidé, kteří si na představení koupili lístky, se mohou o své peníze přihlásit. Není ale jasné, zda je dostanou zpět.

Firma s delfíní show je v konkurzu. Lístky mají stovky lidí

Praha – Firmu Československé cirkusy a varieté, která se v Praze předloni marně pokoušela uspořádat delfíní show, poslal dnes Městský soud v Praze do konkurzu. Upozornil na to web Hromadné Žaloby.cz.

Lidé už měli koupené lístky na představení, pohledávky nyní mohou přihlásit, není ale jisté, zda se svých peněz domohou.

Projekt od začátku provázely problémy a kontroverze. Akce Delfíni v Praze se měla původně konat v dubnu 2013 na Rohanském nábřeží. Kvůli komplikacím se zajištěním části pozemku ale museli organizátoři najít jiné místo. Stan s vodní arénou postavili na soukromých parcelách v Libuši a posunuli termín. Artur Kaiser, který za společností Československé cirkusy a varieté a.s stojí, chtěl postavit delfinárium.

Přivezení zvířat ale odmítlo ministerstvo životního prostředí s odůvodněním, že to odporuje zákonům. Šlo o žádost o vydání dovozního povolení z Ukrajiny do České republiky pro tři delfíny skákavé. Kaiser se proti rozhodnutí odvolal, případem se proto znovu zabývala rozkladová komise ministerstva. Tehdejší ministr Tomáš Podivínský ale předloni v prosinci delfíní show definitivně zamítl.

Stovky lidí, kteří si koupili v předstihu vstupenky, požadovaly vrácení peněz. Začaly se sdružovat právě na serveru hromadnezaloby.cz, který jim poskytl právní zastoupení. Právník webu Petr Němec dnes v tiskové zprávě uvedl, že klienti mají nyní dva měsíce k přihlášení své pohledávky do insolvence. Insolvenční soud podle něj stanovil lhůtu o měsíc delší, než je obvyklé, což je vstřícné gesto.

Podle ekonoma serveru Tomáše Pospíšila ale nelze očekávat, že v insolvenci lidé dostanou zpět všechny své peníze. „Půjde jen o část jejich pohledávky. Jak velkou část lidé získají, bude záležet na tom, kolik budou celkové přihlášené dluhy a kolik majetku a pohledávek se podaří nalézt insolvenčnímu správci,“ uvedl.

Němec míní, že společnost Československé cirkusy a varieté byla v úpadku již mnohem delší dobu. Web proto podle něj podnikne kroky, které povedou k trestnímu stíhání odpovědných lidí.

Jen server Hromadné žaloby.cz prý registruje více než tisíc poškozených, kteří mají často lístky i v hodnotě několik tisíc korun, protože chtěli na představení vzít celé rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.