Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Fio zahajuje online obchodování na varšavské burze

Fio, burzovní společnost, dnes spouští on-line obchodování na varšavské burze, čímž nabízí svým klientům možnost obchodovat v reálném čase akcie 366 společností na jedné z největších burz v regionu.

Fio tak rozšiřuje pole své působnosti a momentálně nabízí online obchodování na trzích v České republice, Německu USA, a Polsku. Poplatky za obchodování na varšavské burze činí 0,6 % z objemu obchodu s minimem ve výši 15 PLN.

„Polský trh je pro nás důležitý nejen kvůli rozšíření nabídky pro drobné české investory, ale i díky přímému působení Finanční skupiny Fio na polském trhu,“ vysvětluje důvody zahájení online obchodování ve Varšavě Jan Bláha, vedoucí divize Trhy.

Varšavská burza letos předběhla v tržní kapitalizaci domácích firem i burzu ve Vídni. Oproti BCPP se vyznačuje vysokým počtem IPO, zajímavou likviditou a velkými objemy obchodování s deriváty.

„Zajímavým papírem pro české investory může být například těžební společnost KGHM, která patří mezi největší a nejvýznamnější společnosti v regionu i odvětví. Jedná se o společnost s dlouhodobou těžební tradicí, která je devátým největším producentem mědi a třetím největším producentem stříbra na světě, “ uvádí příklad investiční příležitosti na polském trhu Josef Novotný, analytik Fio, burzovní společnosti.

Zdroj: Tisková zpráva Fio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.