Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Fio banka řeší platby v dolarech. Už měsíc totiž nefungují, stěžují si klienti

Banky 31.05.2018 | 16:31 0 Komentářů

Fio banka už se měsíc snaží vyřešit problémy, které vznikly přechodem k jiné bance, která zajišťuje platby do zahraničí v dolarech. Přijímat ani odesílat nemohou dolarové platby stovky lidí a firem. Banka je připravena vyšší náklady individuálně kompenzovat.

O těchto potížích informoval server iDNES.cz jeho čtenáři a zároveň klienti banky. Poškození bance vyčítají, že dostatečně nekomunikuje.

Tím, že přiznání se k takovému průšvihu vložila jen do oběžníku, se snaží před veřejností stále působit seriózně, a to mě, jako jejich klienta, pro kterého to znamená likvidaci, opravdu štve,“ uvedl jeden z klientů.

Banka klienty varovala, ale vše už mělo fungovat

Výpadek Fio banka předem oznámila ve zprávě prostřednictvím aplikace eBroker.  Na konci dubna už mělo dojít ke změně korespondenční banky pro dolarový platební styk. Banka také varovala, ze platby od obchodních partnerů se mohou vracet a že vyřešení vzhledem ke svátkům na začátku května potrvá.

Jenže problémy stále trvají a není jasné, kdy platby budou fungovat. Problémy se však až do konce května nepodařilo vyřešit a mluvčí Fio banky Zdeněk Kovář iDNES.cz řekl, že stále není jasné, kdy budou platby fungovat.

Jedná se o dočasnou záležitost kvůli ukončení spolupráce s korespondenční bankou pro platební styk v amerických dolarech a přechodu na novou banku. Aktuálně intenzivně jednáme o navázání spolupráce s novými partnery, v tuto chvíli ale ještě nedokážeme komentovat možný termín obnovení USD plateb,“ sdělil Zdeněk Kovář, tiskový mluvčí Fio banky.

Situace se týká několika stovek klientů, kteří však podle mluvčího mohou využít jiné alternativy. Bez problémů prý mohou platit v korunách, eurecha dalších dvanácti měnách, zároveň mohou využívat další služby a také investovat na akciových trzíchv USA.

S klienty prý banka řeší problém individuálně. Stížností je ale podle serveru iDNES. Cz mnohem víc.

Zdroj: iDNES.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.