Úterý 28. září. Svátek má Václav.

FINEZ Investment Management zveřejnila dubnový investiční výhled

„První čtvrtletí roku je za námi. Nejvyšší čas zrekapitulovat vývoj na trzích a podívat se do křišťálové koule, jak by se trhy mohly vyvíjet dál.“ Těmito slovy začíná v pořadí již druhý investiční výhled společnosti FINEZ Investment Management. (Tisková zpráva FINEZ)

 

Celý dokument je rozdělen na čtyři oddíly, které se věnují postupně akciím, komoditám, nemovitostem a měnám. „To jsou čtyři z pěti základních tříd aktiv. Pátou skupinu tvoří dluhopisy, ale jelikož těch v praxi moc nevyužívám, tak se jim ani ve výhledu nevěnuji,“ říká Jan Traxler, autor dokumentu.

Jde o poměrně ojedinělý materiál na českém trhu. Jak je uvedeno v závěru, snaží se přehledně shrnout vývoj na trzích a informovat čtenáře o tom, jaký vývoj lze očekávat v příštích měsících a letech. „Cílem FINEZ Investment Management není tento vývoj přesně předpovědět ani stanovit cílové hodnoty akcií a dalších instrumentů. Každý zkušený investor ví, že takové odhady jsou stejně pouhým věštěním z křišťálové koule. Hlavním cílem je, ukázat čtenářům, kde je možné hledat zajímavý potenciál, a zároveň je upozornit, u kterých investic číhá zbytečně vysoké riziko,“ komentuje Traxler.

A tak se skutečně lze vedle komentářů k prvnímu čtvrtletí dočíst, že zajímavý potenciál dnes skýtají akcie pojišťoven či správců nemovitostí, zatímco vyvarovat by se měl investor průmyslovým odvětvím. Podobně autor předpovídá pokračující růst zlata, ale varuje před ostatními komoditami v čele s ropou, nebo také před fyzickou investicí do residenčních nemovitostí v České republice. Pesimistický vývoj očekává i u amerického dolaru. Doslova se zde v souvislosti s prudkým snížením úrokových sazeb v USA píše: „Spojené státy si nyní samy nařízly už tak dost suchou větev, na které několik let balancují.“

Jan Traxler je známý svou publikační činností v odborných médiích, zejména na portálu www.investujeme.cz a ve Finančním magazínu. Všechny jeho články, stejně jako dubnový investiční výhled společnosti FINEZ Investment Management, jsou k dispozici na internetových stránkách www.finez.cz . Další výhled bude následovat začátkem třetího čtvrtletí, tedy v červenci.

Tisková zpráva FINEZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.