Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

FINEZ Investment Management zahajuje činnost

Na českém trhu začíná působit nová firma zabývající se investičním poradenstvím – FINEZ Investment Management. Mnozí v ní spatřují první vlaštovku mezi supy. (Tisková zpráva FINEZ Investment Management)

 

FINEZ Investment Management používá moderní investiční strategie postavené na nízkonákladových instrumentech (např. ETF) a strukturovaných produktech (např. bonus a discount certifikáty). Opírá se o znalosti a zkušenosti Jana Traxlera, ředitele společnosti a zároveň hlavního investičního manažera. „Naším cílem je poskytovat kvalitní smluvně podchycené a férově odměňované služby na úrovni převyšující privátní bankovnictví,“ říká Jan Traxler. „Nepracujeme za provize, ale necháme si platit přímo od zákazníka za skutečnou přidanou hodnotu – buď za zpracování investičního plánu, nebo podílem na zisku.“

Jan Traxler založil společnost FINEZ Investment Management na podzim loňského roku. „Od té doby jsme jen čekali na rozhodnutí o registraci od České národní banky,“ dodává. „Jde v podstatě o nové administrativní zastřešení pro služby, které jsem do této chvíle poskytoval jako fyzická osoba.“

Dle platné licence udělené od České národní banky může FINEZ Investment Management poskytovat dvě investiční služby – přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních nástrojů a poradenství týkající se investičních nástrojů. Nemůže však od zákazníků přijímat peněžní prostředky a spravovat je za ně. „Nepotřebujeme a ani nechceme dělat ryzí správu investic,“ komentuje Jan Traxler. „Pro naše zákazníky vydáváme individuální doporučení, co kdy mají koupit či prodat. Konečné rozhodnutí je však vždy na investorovi, on sám je správcem svých peněz. Člověk by se nikdy neměl vzdávat kontroly nad svými penězi ve prospěch cizí firmy.“

Velké finančně-poradenské společnosti firmě vytýkají, že její služby jsou určené pouze pro nejmajetnější vrstvy. „Ano, soustředíme se primárně na investory, kteří disponují milionovými částkami. Avšak zároveň chceme zvyšovat investiční kulturu i u retailu,“ namítá Jan Traxler. „I drobní investoři si mohou nechat zpracovat investiční plán. Náklady na plán jim potom kompenzujeme nabídkou snížených vstupních poplatků u podílových fondů.“

Jan Traxler je známý svou publikační činností v odborných médiích, zejména na portálu www.investujeme.cz. Kromě toho nyní přichází s další novinkou. „Rozhodl jsem se, že po vzoru zahraničních společností budeme pravidelně na čtvrtletní bázi vydávat náš vlastní investiční výhled.“ Historicky první veřejně publikovaný investiční výhled společnosti FINEZ Investment Management zpracovaný ke dni 1. 1. 2008 je k dispozici na internetových stránkách www.finez.cz. V březnu bude následovat další.


Tisková zpráva FINEZ Investments Management

12 komentářů: “FINEZ Investment Management zahajuje činnost”

 1. Konference napsal:

  Prvne bych chtel vsem podekovat za podporu. Zalozeni spolecnosti FINEZ Investment Management je jen dalsi krok na ceste, po ktere se jiz druhym rokem snazim jit. Verim, ze tato cesta bude uspesna a povede ke spokojenosti zakazniku a zaroven prispeje ke kultivaci celeho trhu.

 2. Ondras napsal:

  Fandím Vám, pane Traxlere. Konečně někdo, kdo nebouchá jen pojištění. Podíl na zisku je nejspravedlivější varianta.

  • Jan Šimek napsal:

   Do téhle diskuse to nepatří, zde se sluší jen popřát úspěch. Přesto se zeptám: co takhle podíl na ztrátách? Jak se s tímhle vypořádat?

   • Konference napsal:

    Podil na ztratach? To je velmi dobra poznamka. Casto se s takovou predstavou setkavam.

    Myslim, ze to je tema, ktere by si vyzadalo samostatny rozbor. Pokusim se k tomu nekdy napsat samostatny clanek. Nyni jen strucne konstatuji…

    Společnost FINEZ Investment Management se standardne nepodili na ztratach zpusobenych vykyvy na trzich, ale nese samozrejme odpovednost (i financni) za sva doporuceni, paklize by portfolio nebylo adekvatni pozadavkum investora.

    Za urcitych okolnosti (zejmena nizky pozadovany vynos – do 5% p.a.) je ale mozne se bavit i o ruznych garancich ci podilu na ztratach.

 3. Jaroslav Bartoš napsal:

  Dobrý den Jene,chtěl bych Vám poblahopřát k rozjezdu firmy a popřát mnoho úspěchů.

  Věřím,že i nadále nás budete přes potenciální větší časové vytížení obohacovat svými články jako v případě seriálu Next eleven.

  • Zachrdla - TriMan napsal:

   Je příjemné moci konstatovat, že v segmentu placeného poradenství panuje přátelské prostředí, kolegialita a vzájemný respekt.
   Nové firmě pana Traxlera tedy i já přeji hodně úspěchů 🙂

 4. Jan Šimek napsal:

  Na českém trhu začala působit frma, která podle mého přesvědčení významně ovlivní celý obor finančního poradenství, a to k lepšímu. Věřím, že se stane přirozeným majákem, který ovlivní i distribuční sítě společností pracujících s retailovou klientskou masou. Každý na svém písečku a každý úspěšně, to nás spojuje, i když spolu vedeme spory o detaily. Pokud firma jasně deklaruje svůj cílový klientský segment, bude se ho držet a podle bude plnit svůj podnikatelský záměr, nemohu než jí popřát veliký úspěch a dobrý odhad vývoje na finančních trzích!

  • Jan Šimek napsal:

   …bude se ho držet a podle toho bude plnit svůj…

  • Konference napsal:

   Dekuji Pavle. Doufam, ze se nam podari Vase presvedceni naplnit. Krome sluzeb pro zakazniky se chceme vice zamerit i na podporu pro ruzne distribucni site. A to konkretne tremi zpusoby:
   1) Pripravujeme aplikaci na spravu fondoveho portfolia.
   2) Budeme poradat externi skoleni s ruznou investicni tematikou.
   3) Mame v planu uvest na trh nekolik novych velmi zajimavych investicnich instrumentu.
   Vse je ale prozatim ve fazi priprav a jeste si to vyzada nejaky cas.

 5. Jan Lener napsal:

  Honzo Traxlere, to vypadá jako velmi zajímavý počin a nabídnutí alternativy k „většinovému modelu“. Nechť se Vám daří. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.