Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Fincentrum zažalovalo Českou spořitelnu za nekalosoutěžení

Spor České spořitelny a finančně poradenské společnosti Fincentrum pokračuje. V lednu obvinila banka Fincentrum ze zneužití obchodních značek a ukončila s ním spolupráci. V srpnu podalo Fincentrum žalobu. Žádá po bance především omluvu.

„Nárok České spořitelny považuje společnost Fincentrum za zcela neadekvátní a nemístný. Její jednání považuje společnost Fincentrum za nekalosoutěžení. Své dobré jméno je Fincentrum připraveno hájit soudní cestou. Proto podala společnost Fincentrum na Českou spořitelnu žalobu pro nekalosoutěžní jednání,“ uvádí mediální zástupce Fincentra Miroslav Beneš.

Ve sporu jde o  neoprávněné využívání značek Premier a Moje zdravé finance ze strany Fincentra. „Označení „premier” v běžném spotřebiteli evokuje pocit exkluzivity,“ dodává Miroslav Beneš a dodává, že Fincentrum má práva na využívání této značky od loňského května chráněná.

„Můžeme potvrdit, že sporná situace mezi Českou spořitelnou a společností Fincentrum nadále trvá,“ dodává František Bouc z České spořitelny.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.